Kuře na paprice

Projekt Zrozeno v EU přináší ve spolupráci s food blogerkou Barborou Charvátovou recept z kvalitního drůbežího masa – kuře na paprice.

Na 3 porce budeme potřebovat:

  • 3 porce kuřete (například horní stehna nebo paličky)
  • 1 velká cibule
  • 1 velká mrkev
  • 1/2 větší červené papriky
  • cca 1 lžička mleté papriky
  • 50 – 100 ml plnotučného mléka
  • libovolné koření dle chuti (použila jsem směs kmínu, pepře, majoránky a sušeného česneku)
  • sůl dle chuti
  • olej dle potřeby

S přípravou receptu začněte nejlépe den předem, kdy si naložíte kuře do směsi koření a soli. Není to nutné, nicméně když dáte masu alespoň den na marinování, krásně všechny chutě nasaje a bude chutnat daleko lépe. Nicméně pokud vás tlačí čas, prostě maso osolte, okořeňte a pracujte s ním hned.

Dno pekáče vytřete troškou oleje nebo jiného tuku a dejte na něj okořeněné maso. Přidejte očištěnou a na kostky nakrájenou cibuli a mrkev. Papriku do pekáče vložte celou jak je – čili jednu půlku. Podlijte přibližně 1dcl vody (aby bylo kuře tak na 1 centimetr ponořené), přiklopte poklicí a pečte cca 45 minut v troubě vyhřáté na 180°C (horkovzdušná).

V případě potřeby dolijte vodu, ale uvedené množství by mělo stačit. Poté poklici sundejte a dopečte ještě přibližně čtvrt hodiny, dokud nezezlátne kuřeti kůrčička.

Upečené kuře vyjměte a odložte stranou. Papriku díky upečení teď můžete jednoduše sloupnout od slupky, případně si k tomu můžete pomoci i stažením vidličkou. Zbytek pekáče, tedy zeleninu i s výpekem, přemístěte do mixéru.

Přidejte mletou červenou papriku, případně ještě i sůl, a rozmixujte na omáčku. Tu pak zjemněte mlékem podle toho, jak moc máte rádi omáčku krémovou a kolik vody se vám vypeklo.

Podávat můžete například s rýží, těstovinami, kuskusem či domácím špaldovým knedlíkem.

Více informací na: www.zrozeno.eu

Čtěte dál …

Drogerie ROSSMANN nabízí široký a kvalitní sortiment zdravé výživy. Zákazníci zde mohou nakoupit vedle zavedené značky enerBiO nově také produkty Alnatura.

Jídlo tvoří nedílnou součást našeho života. To, co jíme, ovlivňuje často nejen náš vzhled, ale také psychickou pohodu. Snažíme se proto přiblížit aktuálním trendům ve zdravé výživě a upravit celkově náš životní styl. BIO a EKO produkty jsou nyní stále více v kurzu. Na...

pokračovat ve čtení