Klíčem ke zdravému životu je nová kniha Zdraví nad zlato neurologa Dvořáka

Švýcarský neurolog českého původu a světová kapacita v oboru spinální medicíny profesor Jiří Dvořák slavnostně pokřtil české vydání knihy Zdraví nad zlato jako její hlavní autor. Na „kuchařce zdravého životního stylu“ pracoval společně s kolegy ze Spojených států a Thajska během dvou covidových let, které ještě více ukázaly, jak důležitá je péče o vlastní zdraví v každodenním životě. Vydání určené pro celosvětovou distribuci se do prodeje dostalo již v dubnu tohoto roku. České vydání z produkce vydavatelství Grada představil profesor Dvořák 14. listopadu na pražské Kampě, přesně 54 let ode dne, kdy s rodinou emigroval z komunistického Československa.

Výpravná a bohatě ilustrovaná publikace čtenáře nenásilně poučí o zdravém způsobu života a poradí, jak se chovat, aby si udrželi zdraví do vysokého věku. V knize s přívlastkem “Pravidelný pohyb, dobrý spánek, vyvážená strava a spokojená mysl jsou předpoklady dobrého a zdravého života”, najdete dokonce 18 originálních kuchařských receptů z celého světa. Komplexní informace o problematice současné epidemie nezdravého životního stylu tak vyúsťují v konkrétní tipy a triky pro ty, kteří chtějí žít zdravěji a neví, jak začít.

Publikace je českým překladem knihy, která vyšla v roce 2022 s anglickým názvem HEALTH BRINGS WEALTH (Daily Execrcise, Good Sleep, Balanced Nutrition and a Peaceful Mindset Are the Keys to a Healthy and Long Life), kniha vychází současně ve španělštině a portugalštině. Předmluvu k českému vydání napsal PhDr. Marian Jelínek, Ph.D. 

Profesor MUDr. Jiří Dvořák je seniorním konzultantem v neurologii a výzkumu na spinální jednotce Schulthess Clinic v Curychu, na které v minulosti působil 35 let jako její přednosta. Je profesorem neurologie na univerzitě v Curychu, přes 20 let pracoval jako vedoucí lékař fotbalové asociace FIFA. Působí také jako konzultant na BDMS (Bangkok Dusit Medical Services) Wellness Clinic v Bangkoku. Prof. Dvořák je hlavním poradcem Brittish Journal of Sports Medicine, v minulosti byl zástupcem šéfredaktora časopisu SPINE a publikoval 462 původních článků. Velkým dílem se podílel na výzkumu v oblasti spinální medicíny, a to zejména z hlediska klinické biomechaniky a sportovní medicíny se zaměřením na prevenci zranění. Za tyto své aktivity získal četná ocenění. Jeho současné výzkumy se zaměřují na prevenci nakažlivých i nepřenosných nemocí a také pracuje na konceptu národního diplomu medicíny životního stylu pro Thajsko. Je čestným členem organizace EUROSPINE, kterou v roce 1990 spoluzakládal, společnosti International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine a České lékařské akademie. V posledních letech se intenzivně věnuje osvětě v oblasti zdravého životního stylu, což jej ve spolupráci s kolegy lékaři, jmenovitě Sergio Fazio, Tanupol Virunhagarun a Keith Black, vedlo k sepsání a vydání návodné “kuchařky zdravého lifestylu”, jejíž informacemi nabitý obsah může lidem dopomoct ke zvýšení kvality svého života v rovině fyzické i psychické.

Více na: www.dvorakmedical.com.

Čtěte dál …

Saunové rituály a ceremoniály

Sauna je místnost, ve které probíhá pocení, nebo jen ohřívání těla, někdy označovaná i jako potírna, ohřívárna či saunová kabina. Podle toho, za jakých podmínek probíhá v této místnosti prohřívání organizmu, rozlišujeme různé typy saun. Sauny mohou být venkovní a...

pokračovat ve čtení