Wolt má v plánu rozdat 400 tašek ročně. Zájemci se ozývají z celé republiky

Finský technologický start-up na doručování jídla rozdává modré termotašky, které jsou z různých důvodů vyřazeny – často jsou někde protrhlé, špinavé (a už se nedají vyčistit), nebo je kurýři nemohou použít z jiného důvodu. Jedná se o pravidelnou akci, kdy Wolt plánuje rozdat až 10 tašek (bez loga) týdně, celkem okolo 400 ročně. K dostání jsou v Praze a Brně, v plánu jsou také další města.

Termotašky jsou vyrobeny z velmi pevného plastu s termoizolační vrstvou uvnitř. Vhodné jsou tak především na výrobu boudiček na zimu pro kočky. „Hlásí se nám lidé z celé republiky, z útulků, dobrovolníci. Převážně je mají v plánu použít na výrobu boudiček, ale také na přepravu třeba beznohých koček. Bezpečnost jsme konzultovali s MVDr. Barborou Vopatřilovou, která doporučila našití síťky, aby byly dostatečně prodyšné. Zároveň viděla výhodu v tom, že se jedná právě o termotašku,” říká Sandra Kisić, marketingová specialistka společnosti Wolt.

Wolt již dříve vymýšlel, jak tašky recyklovat a jednou z možností bylo nabízet je do divadel a k filmu jako rekvizity – ale nikdo o ně neprojevil zájem. Přesto nakonec své uplatnění našly, a to právě díky nápadu využít je jako boudičku pro kočky, který vzešel v komentářích. „Přemýšleli jsme, jak tašky dále využít a máme radost, že jsme objevili možnost, která má větší přesah než ta nejekologičtější likvidace,” dodává Kisić. Wolt tašky je možné získat pod následujícím odkazem bit.ly/woltkocicky.

Čtěte dál …

LUSH x COMMUNITY Parfémy

Zeptali jsme se Lush Community, které ikonické produktové Lush vůně by chtěli mít v podobě parfémů či tělových sprejů. A parfuméři se dali do práce. V limitované kolekci vůní se setkává minulost s budoucností. Kolekce je k dostání pouze v aplikaci a na eshopu. Super...

pokračovat ve čtení