Wolt má v plánu rozdat 400 tašek ročně. Zájemci se ozývají z celé republiky

Finský technologický start-up na doručování jídla rozdává modré termotašky, které jsou z různých důvodů vyřazeny – často jsou někde protrhlé, špinavé (a už se nedají vyčistit), nebo je kurýři nemohou použít z jiného důvodu. Jedná se o pravidelnou akci, kdy Wolt plánuje rozdat až 10 tašek (bez loga) týdně, celkem okolo 400 ročně. K dostání jsou v Praze a Brně, v plánu jsou také další města.

Termotašky jsou vyrobeny z velmi pevného plastu s termoizolační vrstvou uvnitř. Vhodné jsou tak především na výrobu boudiček na zimu pro kočky. „Hlásí se nám lidé z celé republiky, z útulků, dobrovolníci. Převážně je mají v plánu použít na výrobu boudiček, ale také na přepravu třeba beznohých koček. Bezpečnost jsme konzultovali s MVDr. Barborou Vopatřilovou, která doporučila našití síťky, aby byly dostatečně prodyšné. Zároveň viděla výhodu v tom, že se jedná právě o termotašku,” říká Sandra Kisić, marketingová specialistka společnosti Wolt.

Wolt již dříve vymýšlel, jak tašky recyklovat a jednou z možností bylo nabízet je do divadel a k filmu jako rekvizity – ale nikdo o ně neprojevil zájem. Přesto nakonec své uplatnění našly, a to právě díky nápadu využít je jako boudičku pro kočky, který vzešel v komentářích. „Přemýšleli jsme, jak tašky dále využít a máme radost, že jsme objevili možnost, která má větší přesah než ta nejekologičtější likvidace,” dodává Kisić. Wolt tašky je možné získat pod následujícím odkazem bit.ly/woltkocicky.

Čtěte dál …

Druhý život stíracím losům od Sazky dají deodorizační eko puky nebo frisbee. Studentská výzva Reborn design 2024 zná své vítěze

Reborn design 2024, inovativní projekt zaměřený na podporu mladých designérů, architektů a kreativců, zná své vítěze. Letošnímu ročníku soutěže, v níž účastníci vytváří smysluplné produkty z druhotných surovin, dominují stírací losy od Sazky. Ty i díky vítěznému...

pokračovat ve čtení