Sedm produktových tipů na léto

Léto je tu a spolu s ním horké dny, které si rádi užíváme nejlépe někde u vody. Musíme ale myslet i na naše čtyřnohé kamarády, kteří vedra nemusí snášet úplně dobře. A proto byste jim měli letní měsíce co nejvíc zpříjemnit, aby si krásné počasí mohli užít společně s vámi.

Přepravky a pásy

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou autem, myslete na to, že musíte správně zabezpečit nejen sebe, ale i vašeho čtyřnohého spolucestujícího. Pro jeho bezpečný převoz můžete zvolit hned několik produktů. Tím nejvíc bezpečným jsou přepravky, které jsou vhodné i pro cestování letadlem nebo vlakem. Sáhnout můžete i po speciálních postrojích, která fungují podobně jako běžné bezpečnostní pásy. Pokud se rozhodnete zastavit, tak nezapomeňte, že teplota v autě rychle stoupá. „Nechte auto ve stínu a pootevřete okna, aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch. Pokud víte, že budete mimo auto delší dobu, tak vezměte pejska sebou a zbytečně neriskujte neštěstí,“ radí produktová specialistka z předního chovatelského e-shopu spokojenypes.cz Eva Fišerová.

Potahy do auta

Cestování nemusí být pro vaše zvíře pouze záležitosti bezpečnosti, ale i komfortu. Praktickými a pohodlnými doplňky jsou potahy. Pejskovi jednak zpříjemníte jízdu a zároveň ochráníte interiér vozidla před znečištěním. Potahy jsou navíc vyráběny z voděodolného materiálu, a proto budou chladnější než materiál sedačky v autě. Většina výrobku je zároveň opatřena otvory pro psí autopásy.

Voda s sebou

Až 70 % psího těla tvoří voda, proto je nezbytně nutné, aby měl váš pejsek stálý přístup k čerstvé vodě. Přísun tekutin ho totiž chrání před přehřátím celého organismu nejvíce. Na trhu jsou k dispozici cestovní lahve, které slouží zároveň jako miska, skládací misky, které vám v batohu zaberou minimum místa.

Chladící podložka

Venku svítí sluníčko, je teplo a váš čtyřnohý miláček má vyplazený jazyk a hlasitě dýchá? S tím mu můžete pomoci pořízením samochladící podložky, která pejska ochladí a zpříjemní mu pobyt v horkém letním dni. Podložka je vhodná i na cestování autem.

Chladící kost

Venku je sice teplo, ale to vašeho chlupáče nemůže odradit od zábavy. Skvělou hračkou je chladící kost z přírodní gumy, která absorbuje vodu. Pejsek si tak při každém stisku užije zábavu se stříkající vodou. Navíc, kost s vodou můžete nechat zamrazit a poté podat pejskovi k olizování. Skvěle se tak ochladí a můžete jít dovádět do letních horkých dnů.

Ochlazovací bazének

Teploty stoupají prudce nahoru a vy si sbalíte plavky a vyrážíte na koupaliště. I váš pejsek by si rád namočil vyhřátý kožíšek. Pokud nikde v blízkosti nemáte žádnou řeku či rybník, tak svému pejskovi pořiďte skládací ochlazovací bazének, V něm si může užít vodní radovánky všude tam, kde bazének poskládáte.

Balzám na tlapky

Rozpálené chodníky a silnice od slunce můžou v létě vašim chlupáčům bolestivě poškodit tlapky, proto je dobré je v horkých dnech pořádně promazat. Buďte připraveni a mějte vždy po ruce balzám na tlapky, které je ochrání.

Čtěte dál …