Porce ovoce a zeleniny i pro vaše mazlíčky. Objevte superpotraviny a bylinky, které jsou chutné i funkční

Trendy neudávají jen způsob, jakým naše mazlíčky vychováváme, ale i to, jak přistupujeme k jejich výživě a výběru krmiva. V posledních letech roste mezi majiteli a chovateli kromě zájmu o holistická krmiva i zájem o krmiva obohacená o tzv. superpotraviny, sezónní suroviny a bylinky. Výživová expertka Fitmin Adéla Palacká vysvětluje, jaké benefity mohou tyto moderní ingredience ve výživě vašich mazlíčků mít.

Obrat ve smýšlení o krmivu pro mazlíčky je trendem posledních několika let. Majitelé a chovatelé koček i psů velmi často vyhledávají kompletní a holistická krmiva bez obsahu obilovin, a naopak obohacená o funkční suroviny. „Mezi ty nejvyhledávanější v současné době patří například šípek, kustovnice čínská, houba shiitake nebo bylinky jako jsou například heřmánek, meduňka, rozmarýn nebo lípa,“ vyjmenovává nově oblíbené suroviny Adéla Palacká, expertka na výživu značky Fitmin. „Lidé si zkrátka zvykli o své mazlíčky pečovat tak, jako se starají o sebe. Stejně jako chtějí sobě dopřát gastronomický, chuťově i nutričně vyvážený zážitek, dívají se tak i na krmivo pro své psy
a kočky,“
dodává Palacká.

Sezónní ingredience

V letní sezóně máme k dispozici velkou spoustu sezónních ingrediencí, zejména tedy ovoce
a zeleniny. „Spousta druhů ovoce a zeleniny je vhodná i pro naše mazlíčky. Můžete jim tak ozvláštnit večeři nebo je třeba odměnit sladkým kouskem jablka za povedený trik,“ říká Adéla Palacká
a zároveň upozorňuje, že ani s ovocem a zeleninou by se to ale nemělo přehánět a rozhodně bychom jimi neměli nahradit plnohodnotné krmivo.

Superpotraviny pro moderní páníčky

S moderními ingrediencemi nadupanými vitamíny, minerály a různými benefity
se v posledních letech roztrhl pytel. Nepřidávají se jen do nejrůznějších potravin, nápojů nebo kosmetických přípravků, ale i do krmiv pro psy, kočky a další chlupaté mazlíčky. „Mezi nejvýznamnější zástupce, o kterých je v poslední době nejvíce slyšet, řadíme například semínka goji neboli kustovnici čínskou. Ta díky vysokému obsahu vitamínů a stopových prvků příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu, a zároveň blahodárně působí na zrak, stav kůže a zlepšuje krvetvorbu,“ vysvětluje Palacká. Mezi další blahodárné sezónní potraviny bohaté na obsah vitamínu C a antioxidanty patří například šípek nebo černý rybíz.

Bylinky nejen do čaje

„Doposud trochu opomíjenou, ale další nově populární ingrediencí jsou nejrůznější bylinky. Ty používaly už naše prababičky v rámci prevence nebo jako ozdravnou kúru při nemoci či zranění. Není proto náhodou, že nyní sledujeme jejich rozmach i ve zvířecí výživě,“ upozorňuje na další trend Palacká. Například heřmánek, známý pro své zklidňující a protizánětlivé účinky, má pozitivní vliv na trávicí a močový systém zvířat a zmírňuje nadýmání. „Dalším významným bylinným pomocníkem je například ostropestřec, který pomáhá chránit játra před toxiny a ovlivňuje jejich správnou činnost,“ dodává.

Jak ale spojit všechny tyto ingredience do jedné vyvážené porce, kterou svým kočkám a psům nabídnete? Nejlépe vyváženým a kompletním krmivem, které je obohaceno o tyto superpotraviny. Právě proto Fitmin za použití nejmodernějších technologií i tradičních receptur s odkazem na naši přírodu vyvinul řadu holistických krmiv Fitmin Purity pro kočky i psy. Ta v sobě snoubí nejen vysoké množství čerstvého masa, ale i ovoce, zeleninu, superpotraviny a bylinky. Tato kombinace zajišťuje nejen výbornou chutnost krmiv Fitmin Purity, ale i jejich funkčnost, kterou ocení každý páníček.

Více informací o značce Fitmin naleznete na stránkách www.fitmin.cz.

Čtěte dál …