Objevte svět kočičích hraček: Které jsou ty nejlepší pro vaši kočku?

Víte, jaké je tajemství šťastné kočky? Kromě milujících kočičích rodičů, jako jste vy, je to dostatečná psychická a fyzická stimulace. A tu jim zajistíte i pomocí vhodné zábavy. Dnes už na trhu najdete mnoho různých typů kočičích hraček, které jsou navrženy tak, aby splňovaly různé potřeby a preference koček. Každá kočka je jedinečná a baví ji něco jiného, proto je důležité vyzkoušet různé druhy hraček a zjistit, které jsou pro vašeho mazlíčka nejzábavnější a nejpřitažlivější. Po jakých hračkách sáhnout, abyste měli u své kočky úspěch zaručený?

Důležitost hraček pro kočku

Hračky hrají klíčovou roli v kočičím fyzickém i duševním zdraví. Poskytují nezbytnou stimulaci, která je pomáhá udržovat aktivní a fit – což je dvakrát tolik důležité pro ty, které žijí v interiéru.

Hračky také podporují přirozené kočičí instinkty jako lov, škrábání a skákání. Tím snižujete riziko toho, že se bude kočka nudit a něco vám doma zničí.

Kromě toho hra mezi vámi – kočkou a majitelem – posílí pouto, což zase zlepší emocionální pohodu zvířete.

V neposlední řadě pak hračkami přispějete k prevenci obezity kočky a souvisejících zdravotních problémů, čímž dopomáháte k dlouhému a zdravému životu kočky.

Jak vybrat vhodnou hračku pro kočku

Hned na úvod musíme zmínit, že ty nejlepší hračky pro kočky jsou ty, kterých se vaše kočka nemůže nabažit. Zatímco pro jednu to může být plyšová myš, další zase může ke spokojenosti stačit “jen” škrabadlo.

Až se budete shánět po nějaké nové zábavné hračce pro kočky, zamyslete se nad tím, co rády dělají. Nosí vám vaše kočky rády “dárky”? Nahraďte je právě zmíněnou myší na hraní. Miluje váš kocour honičky? Taková vábnička by mohla být jejich novým nejlepším přítelem. Pojďte se podívat, z čeho vybírat.

Co všechno můžete své kočce nabídnout

Existuje mnoho různých typů kočičích hraček, které jsou navrženy tak, aby splňovaly různé potřeby a preference koček. Mezi nejběžnější typy patří:

  • Myšky: Plyšové myšky (či jiné malé hračky), které simulují kočičí kořist. S těmi si kočky vyhrají i samy, bez vašeho přičinění. Někdy bývají naplněné bylinkou zvaná šanta kočičí (catnip), která kočky uklidňuje.
  • Vábničky: Lákadla (provázky, pírka) připevněná na provázek nebo tyč, jimiž můžete pohybovat, a tím opět simulovat pohyb kořisti – kočka se pak lákadla snaží chytit. Tento typ hraček zároveň podporuje vztah mezi vámi dvěma.
  • Lasery: S laserem zapojíte lovecký instinkt svého kocoura – a to bez toho, aniž by vás to nějak výrazně unavilo. Když se vaše kočka (nebo spíše vy) unaví, doporučujeme jí hodit plyšovou myš, aby měla pocit, že něco „chytila“, což je ideální způsob, jak hru ukončit.

Tip: Pokud se vaše kočka pořád někde schovává, sáhněte po laseru. Ani nebudete vědět, odkud se vynořila!

  • Míčky: Míčky z různých materiálů (plast, guma, sisal), které se snadno kutálejí a skáčou. Některé míčky mohou obsahovat zvonečky nebo peříčka, aby byly pro kočky ještě přitažlivější.
  • Škrabadla a prolézačky: Škrabadla umožní kočce škrábat, lézt a skrývat se. Často kombinují různé textury a materiály, aby poskytovaly různorodou stimulaci.
  • Interaktivní hračky: Různé elektronické hračky, které míří na kočičí lovecký instinkt – např. hračky, které vyžadují, aby kočka manipulovala s různými prvky, a tak získala odměnu v podobě pamlsku.

Každá kočka může mít své vlastní preference, proto je dobré vyzkoušet různé typy hraček a zjistit, které jsou pro vašeho mazlíčka nejpřitažlivější a nejzábavnější. Prozkoumejte ZooRoyal.cz, kde si jistě vhodné hračky (a další kočičí potřeby) vyberete.

Foto: Shutterstock

Čtěte dál …