Nejkrásnější dárek pro kočky je milující domov, říká Jarmila Tauberová, kočičí máma a ambsadorka značky Fitmin

V průběhu prvního měsíce nového roku se většina z nás ještě vzpamatovává z uplynulých vánočních svátků a přemýšlí, co a jak v tomto roce změnit. Jarmila Tauberová, majitelka kočičího útulku s více než 80 kočkami v jednom domě a ambasadorka značky Fitmin, se s námi zamyslela nad tím, jak by následující rok chtěla strávit.

Jak byste shrnula rok 2022?

Byl to rok s epidemií a obavami o zdraví, které potřebujeme k provozu útulku. Jinak nás tato situace nijak podstatně nezasáhla. Potřebné věci pro provoz útulku jsme zvyklí
si objednávat přes internet, na tom se vlastně nic nezměnilo. U nás je běžné, že lidé nás navštěvují přes zimu méně – s výjimkou Vánoc, kdy nosí kočičkám vánoční dárky. Pokud si ale někdo přijede pro nového mazlíčka, návštěvy se snažíme omezovat jen na dobu nezbytnou pro výběr vhodného mazlíčka. V jarním období lockdownu jsme zaznamenali větší zájem o adopci kočiček. Bylo to tím, že lidé byli více doma, a tak si častěji brali kočky jako mazlíčky. Kočka je koneckonců antistresové zvíře, je to velká léčitelka fyzických i psychických problémů. Ale jelikož nám jde také hlavně o dobro samotné kočky, každého uchazeče pečlivě „prověřujeme“, aby se nám kočky zbytečně nevracely zpátky do útulku.

Jak se mají vaše kočky a kolik jich je nyní v útulku?

V útulku máme mnoho kočiček, které se k nám dostaly z ulice a zoufale potřebovaly domov
a péči. Stále se držíme na počtu kolem osmdesáti koček, kocourů a koťat. Snažíme se dát péči
a stejný kus lásky úplně všem. Právě v tom nám pomáhá značka Fitmin, jsem vděčná za výhody, které jako její ambasadoři máme. Krmíme granulemi Fitmin Purity Cat a jsme moc spokojeni. Je vidět, že ve Fitminu jsou opravdoví srdcaři, kteří stále vylepšují složení krmiv a nabízí opravdu široký výběr pro všechny potřeby koček. Je možné si vybrat granule pro kastrované kočky, koťata, dospělé či seniorní kočky, pro kočky s močovými problémy, přikrmujeme i konzervami a kapsičkami, kočičkám chutnají i jejich pochoutky.

Kolik koček se vám v loňském roce podařilo dostat do nových domovů? A jak vůbec pro koťátka hledáte nový domov?

Do útulku jsme loni přijali 53 koček, do nového domova jich odešlo 38. Většinou koťátka a mladších zdraví dospěláci. Když máme koťátka, snažíme se vždy přizpůsobit jak temperamentu jeho
i budoucího majitele. Novému majiteli tedy vždy vybíráme koťátko na míru tak, aby soužití s novým členem rodiny měli všichni co nejsnazší. Navíc od nás koťátka odchází vždy už se základními návyky, jako je třeba umět chodit na záchod.

Je něco, co si do dalšího roku přejete? Sama pro sebe, pro ostatní i kočky?

Říká se prý, že když máte štěstí, máte v něm vlastně všechno – i zdraví, i lásku, i peníze.
A tak do nového roku přeji všem plnou náruč štěstí! A pro kočky? Pro kočičky mám také přání. Jsou to bytosti vděčné, věrné a milující s mimořádným darem dávat lásku, harmonii a léčit. Ty, které měly štěstí, všiml si jich vnímavý člověk, nyní v útulku čekají na svou novou rodinu. Ten nejkrásnější dárek je pro ně totiž milující DOMOV. 

Více informací o značce Fitmin naleznete na stránkách www.fitmin.cz.

Čtěte dál …