Menu pro vaše čtyřnohé miláčky jako v té nejlepší restauraci  – Grub Barf je pro nadcházející letní období to nejlepší.

Rovněž ve spojitosti se zvířecí stravou se stále častěji hovoří o pestrosti a vyváženosti. Co to ale v psí nebo kočičí říši znamená? A kde brát inspiraci. Česká firma své výrobky značky Grub Barf skládá nejenom na základě letitých zkušeností, ale i rad odborníků. Paleta jejich čerstvých výrobků pro vaše miláčky je nepřeberná a velice pestrá. Dokládají to výroky jako Grub Barf hovězí s cvrčkem a přílohou; Grub Barf drůbeží s červem a přílohou; Grub Barf kachní maso s kostí; Grub Barf pštros s přílohou a mnoho dalších. Barfování – zkráceně barf je způsob výživy pro psy a kočky, který se snaží co nejvíce přiblížit přirozené stravě daného zvířete, jako kdyby žilo divoce v přírodě. Nejčastěji se krmí hlavně syrovou svalovinou, vnitřnostmi a kostmi, které se doplňují o přílohy, které jsou, pokud možno, také tepelně neupravené. Toto stravování je velice vhodné v teplém období, kdy obsahuje vyšší podíl vody a zvířeti tak nehrozí dehydratace. Krmná dávka se odvíjí nejen od velikosti psa, na rase zde nezáleží, ale i od životního stádia a aktivity. Štěňatům, březím nebo kojícím fenám, a také psům v zátěži například pravidelný sport se podává větší podíl svaloviny. Psům běžně aktivním s občasnými výlety nebo běžným venčením se může krmení sestávat rovnoměrně z živočišné i rostlinné složky.

„Krmná denní dávka se vypočítá jako 2-3 % ze zdravé váhy psa. Štěňatům do 1 roku života se podává z počátku větší množství krmiva, a to až 7 % jeho hmotnosti s tím, že se postupně s růstem dávky snižují až na standardní dávku 2-3 % v 1 roce stáří psa,“ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „Naše tácky zajišťující zdraví a vitalitu zvířete je dobré skladovat v mrazícím přístroji. Doba pro rozmrazení je zhruba 3-4 hodiny v pokojové teplotě. Důležité je, rozmraženou vodu nevylívat. Táním masa se uvolňuje myoglobin, který je prospěšný tím, že slouží jako zásobárna kyslíku pro svaly.Je syntetizován jen v buňkách některých svalů a pomáhá zde přenosu kyslíku z krve do mitochondrií, organel provádějících buněčné oxidace. Všechny dosavadní poznatky nasvědčují tomu, že myoglobin je potřebný pro funkci srdečního svalu a některých zvláště výkonných kosterních svalů. Zjednodušeně se jedná o sloučeninu, která slouží jako zásobárna kyslíku pro svaly,“ dodává Simona Princová.

Pestrobarevná strava plná vitamínů a minerálů pro nadcházející horké dny

GRUB BARF HOVĚZÍ S CVRČKEM A PŘÍLOHOU, 500 G

Cvrčci obsahují dvakrát více proteinu než hovězí maso, více železa než špenát a jejich využití v krmivu chrání přírodu. Věděli jste, že cvrček obsahuje 2x více bílkovin než hovězí, více vápníku než mléko a stejný podíl omega-3 mastných kyselin jako ryba? GRUB BARF hovězí s cvrčkem obohatí jídelníček vašeho psa o důležité stopové prvky, vitamíny a minerály. Základ balení tvoří hovězí svalovina a vnitřnosti, cvrčci, drůbeží kost, cuketa, špenát, jablko a rýže. Doporučená cena výrobku je 103 Kč.

GRUB BARF DRŮBEŽÍ S ČERVEM A PŘÍLOHOU, 500 G

GRUB BARF červí menu obsahuje úžasných 68 % bílkovin, což je více než u libového hovězího masa. Základ balení tvoří drůbeží svalovina a červi doplněné o drůbeží kost a játra, hovězí ledviny, ledový salát, okurku, polníček, hrušku a lehce stravitelný kuskus. Suroviny na tácku jsou již pomleté a smíchané pro lepší komfort při krmení. Doporučená cena výrobku je 111 Kč.

GRUB BARF DRŮBEŽÍ MASOVÝ TÁCEK, 500 G

GRUB BARF KACHNÍ MASO S KOSTÍ, 500 G

GRUB BARF Drůbeží s přílohou obsahuje svalovinu obohacenou o kosti, vnitřnosti, zeleninu, ovoce a pohanku.  Tedy vyvážený poměr živin pro každého psa.  Drůbeží maso je ideální dietní volbou pro malé i velké psy bez ohledu na jejich věk či fyzickou aktivitu. Tvrzení, že drůbeží kosti jsou pro psa nebezpečné, je mýtus. Opak je pravdou! Trávicí systém psů je dokonale uzpůsoben k jejich zpracování. Problém se týká pouze kostí vařených, které se štěpí na malé střepiny, se kterými si psí střeva neumí poradit. Vařené kosti však v krmivu GRUB BARF nikdy nenajdete. Firma používá pouze drůbeží maso a kosti, které byly primárně určené pro humánní spotřebu. Vyhýbá se antibiotikům, konzervantům a všem dalším nežádoucím látkám. Drůbeží maso je bohaté na draslík, vápník, fosfor, železo, hořčík a vitamíny skupiny B, a společně s ovocem, zeleninou a přílohou přispívají ke správné funkci nervové soustavy. Doporučená cena výrobku je 87 Kč.

Kachní maso je dobrým zdrojem vysoce kvalitní bílkoviny. Kachní maso je pro psy snadno stravitelné. Je dobrým zdrojem vitamínu A a B3 (niacinu), jakož i řady minerálů. Kosti jsou přirozeným zdrojem vápníku a chrupavčité části přírodním zdrojem kolagenu. Doporučená cena výrobku je 89 Kč.

GRUB BARF PŠTROS S PŘÍLOHOU, 500 G

Maso ze pštrosa obsahuje celých 68,8 % bílkovin. To je o necelých 7 % více než hovězí. Toto menu má zároveň nízký obsah sacharidů. Jedná se o vynikající dietu pro psy v zátěži, ve sportu či po úrazech. Tácek obsahuje pštrosí nálož proteinů a téměř žádný tuk. V závodu o nejlepší složení vyhrává pštrosí maso nad hovězím i drůbežím. Má větší podíl proteinů, extrémně nízký obsah tuku (jen 2 g na 100 g) a žádné sacharidy. Je tedy ideální jak pro terapeutickou, tak sportovní výživu vašeho psa. Chutí i vzhledem připomíná svíčkovou a je významným zdrojem selenu, zinku, železa a vitaminu B12, který je důležitý pro krvetvorbu a optimální funkci nervového systému. Balení GRUB BARF obsahuje pštrosí svalovinu, drůbeží kost, hovězí vnitřnosti, okurku, polníček, hrušku a batát jako přílohu. Pštrosí menu je vhodné pro psy, kteří potřebují získat či si udržet kondici a zároveň nesmějí ztloustnout ani gram. Vysoký podíl aminokyselin je vhodný i pro psy po úrazech nebo pro zvířata s citlivým metabolismem. Doporučená cena výrobku je 143 Kč.

Tácky také pro kočky jsou především Hovězí masový tácek 500 g a Drůbeží masový tácek 500 g, jelikož jsou kočky výhradně masožravci.  Je možné, že individuálně by snědly i jiné, to už záleží na dané kočičce. Výrobky GRUB BARF lze zakoupit na e-shopu Superzoo a  www.grub-barf.cz, dále pak ve vybraných prodejnách Zvěrokruhu.

Čtěte dál …

Pomozte vytvořit změnu: Způsoby, jak pomoci domácím zvířatům bez domova na Světový den zvířat i po něm.

V kalendáři najdeme několik dnů, které se vážou k oslavě našich čtyřnohých přátel. Jedním z nejdůležitějších je datum 4. října, na které připadá Mezinárodní den zvířat. Tento svátek má tradici již od začátku 20. století a je spojen s patronem zvířat a přírody, svatým...

pokračovat ve čtení