Láska na den sv. Valentýna prochází žaludkem psích i kočičích mazlíčků

14. únor je již tradičně svátkem zamilovaných. Na Valentýna se milenci obdarovávají nejrůznějšími dárky a dokazují si svou lásku o trochu víc než během všedních dní. Ukažte i svému chlupatému mazlíčkovi, že je vaším milovaným členem domácnosti
a nezapomeňte, že i psí a kočičí láska prochází žaludkem. Fitmin pro vás připravil speciální valentýnské dobroty pro mazlíčky.

Postava svatého Valentýna je opředena nejednou legendou a o vzniku svátku, který letos slaví miliony lidí po celém světě, se dodnes přou i historici. Tento každoroční svátek zamilovaných se zřejmě odvozuje od starorománského festivalu, kdy lidé společně s příchodem jara oslavovali i boha plodnosti a zemědělství. Do zhruba 14. století se ale 14. únor se svátkem lásky nespojoval.

V posledních letech je Valentýn spojován především s drobnými dárky a zamilovanými kartičkami, které svým milovaným dáváme. Mezi nejoblíbenější dárky se řadí čokoláda a květiny. „Všichni zodpovědní chovatelé psích a kočičích mazlíčků ale vědí, že čokoláda do jejich žaludků rozhodně nepatří. Proto zvolte raději pamlsky se sníženým obsahem cukru a lepku,“ radí veterinářka a ambasadorka značky Fitmin Kateřina Franková a dodává, že i s těmito pamlsky byste ale měli šetřit. „Důležité je pejska zbytečně pamlsky nepřekrmovat a zajistit mu vždy dostatečný příjem čisté vody,“ říká Franková.

Valentýnské dobroty pro psy i kočky

Chutnají vašemu pejskovi piškoty? Nebojte se, není to ojedinělé! Abyste ale pejskovi mohli tu a tam piškot za odměnu dát, pořiďte si ty, které mu budou nejen chutnat, ale nebudou ani zatěžovat jeho zažívání. Fitmin For Life piškoty pro psy mají totiž snížený obsah cukru a lepku, a proto nebudou pro organismus vašeho pejska představovat takovou zátěž jako třeba piškoty určené pro lidi. Pořiďte svému pejskovi valentýnský dárek v podobě piškotového multipacku, ve kterém naleznete 6x 200 gramů zdravějších piškotů.

Mlsné kočičí jazýčky určitě ocení křupavé mlsání. Dopřejte své kočce lososové polštářky s kuřetem, které obsahují krevety, lososa, kuřecí maso, granátové jablko i brusinky. Díky svému složení jsou tyto pamlsky lehce stravitelné, a navíc i bez přidané soli.

Více informací o značce Fitmin naleznete na stránkách www.fitmin.cz.

Čtěte dál …

Hledáte vhodné místo pro svatbu, oslavu, firemní event, nebo zasloužený odpočinek? Nový unikátní projekt The Old Yard Rychvald vás nezklame.

Hledáte vhodné místo pro svatbu, oslavu, firemní event, nebo zasloužený odpočinek? Zvolte takové, které má historii a ducha, ale zároveň nabízí maximální pohodlí a skvělé zázemí. To vše nabízí Zámek Rychvald, unikátně zrestaurované šlechtické sídlo nacházející se v...

pokračovat ve čtení