Kočky se budou mít opět o něco lépe. Fitmin uvádí inovovanou řadu prémiového krmiva pro všechny kočičí labužníky.

Domácí mazlíčci

Najít suché krmivo, které je kvalitní a zároveň bude vaší kočce chutnat je zbožným přáním každého chovatele. Na základě dlouhodobých zkušeností v oblasti kočičího krmiva a ve spolupráci s chovateli těchto labužníků se Fitmin pustil do inovací, ve kterých propojuje tradice i nové trendy ve výživě koček. Výsledkem je vysoce chutná řada prémiových suchých krmiv Fitmin For Life pro kočky, která bude k dostání od června. 

Současné trendy ukazují, že majitelé koček už je neberou jako pouhé domácí mazlíčky, ale začínají se více zajímat o jejich zdraví a tzv. well-being.[1] I proto, že se v pandemii dostali domácí mazlíčci na pomyslném žebříčku pozornosti svých páníčků ještě o něco výše, značka Fitmin přichází s inovovanou řadou kompletního prémiového krmiva pro kočky Fitmin For Life. Ta je založena na dlouhodobých a ověřených znalostech z výživy, které jsou kombinovány s novými trendy a surovinami. Krmiva obsahují vysoké procento živočišného proteinu, zvýšený podíl čerstvého masa a jsou zcela bez kukuřice a pšenice. Vybrat si tedy může opravdu každý.

Ověřeno mlsnými jazýčky

„Kočka je ze své podstaty masožravec, je to vlastně taková naše zdomácnělá šelma. Proto by v její stravě rozhodně nemělo chybět maso, ideálně čerstvé. Do našich receptur ho přidáváme i proto, že v granulích zajišťuje vysokou chutnost,“ říká expertka na výživu značky Fitmin Adéla Palacká a pokračuje: „Existují rostlinné a živočišné proteiny. Ty živočišné jsou ze své podstaty pro kočky vhodnější. Jejich organismus s nimi totiž umí snáze pracovat a jsou pro ně lepším zdrojem bílkovin,“ vysvětluje A. Palacká rozdíl mezi dvěma druhy proteinů. „Pokud chcete své kočce dopřát opravdu kvalitní krmivo, vždy byste se měli zaměřit na zastoupení živočišného proteinu v krmivu, které by mělo být co nejvyšší. Obsahuje totiž aminokyseliny nezbytné pro správné fungování a vývoj kočičího organismu,“ dodává expertka.

Značka Fitmin při vývoji této inovace nechtěla ponechat nic náhodě a spojila se s chovateli koček, jejichž svěřenci pomohli chutnost krmiva ověřit. „Z praxe víme, že chutnost u kočičího krmiva je naprosto klíčová. Proto jsme provedli pětidenní test u chovatelů, abychom mohli doslova reagovat na kočičí výběr a potřeby,“ říká obchodní a marketingová ředitelka Dibaq Tamara Jelínková. Z testování vyplynulo, že 100 % chovatelů by krmivo doporučilo svým známým a dalším chovatelům. „Zcela zásadní je pro nás ale informace, že 91 % z nich bylo nadmíru spokojeno s reakcí svých koček na přijímání nového krmiva. Kočky novinku přijímaly s nadšením a lépe, nebo alespoň stejně dobře jako své stávající krmivo,“ dodává Tamara Jelínková.

Chytrá volba pro kočičí šampiony

Chutnost je zásadní, Fitmin ale neopominul ani další faktory. Do všech šesti druhů krmiva jsou zakomponována i prebiotika, která příznivě ovlivňují střevní mikroflóru koček, a tím podporují i jejich imunitní systém a obranyschopnost. Krmiva dále obsahují i komplex dentální péče preventivně působící proti vzniku zubního kamene. Navíc má antibakteriální efekt na dutinu ústní, a zamezuje tak usazování plaku na zubech kočky.

Kvalitní menu každému dle libosti

A aby si vybral opravdu každý, nabízí Fitmin v produktovém portfoliu této řady šest druhů krmiv pokrývajících všechna stádia života kočky. Krmiva jsou také dostupná v několika variantách, ať už  s hovězím, jehněčím a kuřecím masem nebo se sledi. Naprostou samozřejmostí je také zastoupení vitaminů a minerálů ve formě chelátů nebo třeba lososového oleje bohatého na omega-3 a 6 mastné kyseliny. Krmiva neobsahují umělá barviva, dochucovadla ani geneticky modifikované suroviny. Dopřejte svým kočičím labužníkům to nejlepší pro jejich zdraví i chuťové pohárky.

Více informací o nové řadě naleznete na stránkách www.fitmin.cz.

O značce Fitmin

Fitmin je tradiční česká značka sídlící v podhůří Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábí krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psykočky, koně a nově i pro malé hlodavce. Od vzniku značky Fitmin uplynulo už více než 24 let a za tu dobu se mnohé změnilo, avšak základní hodnota rodinného byznysu – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Celou společností i nadále prostupuje duch původních zakladatelů společnosti, rodiny Štěpánkových. Jejich chovatelská a zemědělská tradice měla v Helvíkovicích vždy hluboké kořeny. Jako první u nás Fitmin v roce 2010 přišel s unikátní technologií přidávání čerstvého masa do procesu výroby krmiv, díky které si produkty zachovávají skvělou chutnost. Živiny zůstávají ve špičkové kvalitě a nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom do granulí. Navíc to není maso ledajaké – jedná se o maso vysoké kvality, které je srovnatelné s kvalitou masa, které se používá v potravinářství.


[1] Euromonitor International, Passport – Cat Food in the Czech Republic, April 2021

Čtěte dál …

Sedm produktových tipů na léto

Léto je tu a spolu s ním horké dny, které si rádi užíváme nejlépe někde u vody. Musíme ale myslet i na naše čtyřnohé kamarády, kteří vedra nemusí snášet úplně dobře. A proto byste jim měli letní měsíce co nejvíc zpříjemnit, aby si krásné počasí mohli užít společně s...

pokračovat ve čtení