I letos budou na Mistrovství světa v mushingu v norském Hamaru Fitmin tým reprezentovat čeští závodníci

Ve dnech 23. – 27. února se bude v norském Hamaru konat Mistrovství světa v mushingu. Z českých reprezentantů by se měla ve Fitmin týmu objevit známá jména jako Martina Štěpánková, Hana Štípalová, Marie Ševelová, Michaela Srchová a za muže potom Michal Ženíšek a Jiří Mencák.

Čeští musheři patří dlouhodobě ke světové špičce v tomto sportu. Již tradiční světový musherský závod se měl původně konat ve Švédsku, kde se v roce 2020 uskutečnilo Mistrovství Evropy v závodech psích spřežení, ale vzhledem k nedostatečným sněhovým podmínkám byl světový pohár přesunut do sousedního Norska. Stejně jako každý rok bude závod rozdělen do několika kategorií, ve kterých se mohou utkat musheři se svými psy.

Mezi jednotlivé kategorie, do kterých se mohou zapsat musheři s jakýmkoli plemenem psa, patří skijöring, půlka, kombinace, spřežení se 2 nebo více psy a štafeta národů. Fitmin tým budou v Norsku reprezentovat matadoři Martina Štěpánková, Hana Štípalová, Marie Ševelová, Michaela Srchová nebo Michal Ženíšek a Jiří Mencák.

Ocenění závodníků Fitmin týmu z ostatních soutěží:

Michael Ženíšek – ME snow Švédsko 2020 – 4. místo spřežení se 4 psy, hromadný start

Martina Štěpánková – ME snow Švédsko 2020 – 2. místo ve skijöringu

Hana Štípalová – MS dryland Švédsko 2019 – 1. místo scooter a 1 pes

Jiří Mencák – ME snow Švédsko 2020 – 3. místo spřežení se 4 psy, hromadný start

Michaela Srchová – MS dryland Polsko 2018 – 1. místo štafeta + 2. místo canicross

Marie Ševelová – MS dryland Švédsko 2019 – 2. místo scooter a 1 pes

Mushing je sport, při kterém se využívá tažné síly psů. Ti jsou zapřaženi za saně, které jsou ovládány člověkem nebo přímo za lyžaře. V posledních letech se těší velké oblibě nejen ve světě, ale i u nás.

Více informací o Fitmin týmu naleznete na stránkách www.tym.fitmin.cz.

O značce Fitmin

Fitmin je tradiční česká značka sídlící v podhůří Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábí krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psykočky a koně. Od vzniku značky Fitmin uplynulo už více než 24 let a za tu dobu se mnohé změnilo, avšak základní hodnota rodinného byznysu – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Celou společností i nadále prostupuje duch původních zakladatelů společnosti, rodiny Štěpánkových. Jejich chovatelská a zemědělská tradice měla v Helvíkovicích vždy hluboké kořeny. Jako první u nás Fitmin v roce 2010 přišel s unikátní technologií přidávání čerstvého masa do procesu výroby krmiv, díky které si produkty zachovávají skvělou chutnost. Živiny zůstávají ve špičkové kvalitě a nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom do granulí. Navíc to není maso ledajaké – jedná se o maso vysoké kvality, které je srovnatelné s kvalitou masa, které se používá v potravinářství.

Čtěte dál …