Charitativní organizace a životní prostředí: milion eur a tisíce hodin dobrovolnické práce ve prospěch místních komunit

Společnost Mars Central Europe v loňském roce pomohla celé společnosti darem ve výši téměř 1.3 milionu eur. Mars spolupracovníci pak darovali tisíce hodin dobrovolnické práce, aby přispěli k pozitivním změnám nejen pro lidi a domácí mazlíčky, ale i pro celou planetu. Takto se jedna z největších mezinárodních společností vyrábějících cukrovinky, potraviny a krmiva pro domácí zvířata, snaží udělat svět lepším.

Společnost Mars si v rámci svého plánu „Sustainable in a Generation“, který byl zahájen v roce 2017, stanovila ambiciózní, avšak vědecky podložené cíle, které jsou zároveň v souladu s cíli OSN. Prostřednictvím tří hlavních pilířů – Zdravá planeta, Prosperující lidé a Životní pohoda – se Mars snaží zlepšit kvalitu života lidí v komunitách, kde společnost primárně působí, a vytvářet tam přívětivější životní podmínky.

Cílem dobrovolnického programu společnosti Mars je přinést pozitivní změnu do místních komunit prostřednictvím kolektivní síly spolupracovníků (jak společnost Mars nazývá své zaměstnance). V rámci tohoto programu mohou spolupracovníci darovat až 16 placených hodin ročně na aktivity, která jsou podle nich důležité, ať už se jedná o jejich vlastní nebo centrální iniciativu. Spolupracovníci společnosti Mars letos dobrovolně pracovali ve 20 zvířecích útulcích ve střední Evropě, kde pomáhali zlepšovat vybavení a starali se o opuštěná zvířata, která v útulcích žijí. Zasadili též dva tisíce stromů a pomohli uklidit parky, jezera i řeky. Den Země oslavili vysbíráním jedné tuny odpadků v rekreačních oblastech.

„Pro lepší zítřky musíme jednat už dnes a dobrovolnictví je skvělý způsob, jak lepších zítřků dosáhnout. Stačí málo, aby se stalo mnoho, ať už jde o venčení opuštěných psů nebo úklid v útulcích. To jsou třeba aktivity, které jsme s nadšenými místními dobrovolníky společnosti Mars na Světový den zvířat realizovali i v Česku a na Slovensku. Je to skvělý a inspirativní pocit být součástí takového týmu a společně podporovat úsilí nevládních organizací a iniciativ,“ uvedl Jan Sikora, generální manažer pro Českou republiku a Slovensko.

Mars pomáhal i v Česku

V uplynulém roce společnost Mars uspořádala 10 dobrovolnických akcí v České republice, ke kterým se připojilo 172 zaměstnanců, jež společně vysbírali tunu odpadu. Na středoevropské úrovni se do 30 podobných akcí zapojilo více než 300 lidí, kteří odpracovali celkem téměř 2 000 dobrovolnických hodin. V Česku pomohli Mars spolupracovníci například v útulku pro opuštěné kočky. „Dobrovolnický den, který v našem útulku Kocour Felix v Klecanech zrealizovali spolupracovníci Mars nás všechny opravdu nadchl,“ pochvaluje si Hana Janišová, předsedkyně Pražského spolku ochránců zvířat, který útulek na vlastní náklady provozuje. „Nejen, že všichni dobrovolníci pomáhali s velkým nasazením se vším, co bylo potřeba, například s úklidem voliér, ale přivezli také dary v podobě množství kvalitního krmení z produkce Marsu. A jedna dobrovolnic dokonce přijela i další den, aby si v našem útulku adoptovala kotě. Kdyby se všechny firmy, vyrábějící krmivo a produkty pro zvířata, postavily k problematice útulků tak, jako Mars, měly by útulky v dnešní těžké době o mnoho starostí méně,“ dodává Janišová.

Kromě toho spolupracuje Mars v České republice již sedmým rokem s řetězcem BILLA, a to na charitativním projektu, v rámci kterého byl vycvičen asistenční labrador jménem Bony. Tato iniciativa pomohla jednotlivcům trpícím diabetem získat psího asistenta, jako je Bony. Mars se rovněž zavázal pomáhat útulkům pro zvířata a podporovat jejich adopci. Letos u příležitosti Světového dne zvířat podpořila společnost Mars tuzemské zvířecí útulky darem ve výši zhruba 8,5 milionu korun.

„Společnost Mars nejenže podporuje své zaměstnance, aby přispívali k blahu planety a své komunity, ale také jim pomáhá tím, že jim jde příkladem. Kromě akcí, které organizujeme, jsme od našich zaměstnanců obdrželi také mnoho individuálních dobrovolnických iniciativ, které jsou zaměřeny na péči o potřebné. Jsme na toto velmi hrdí, protože jen společně můžeme učinit naši budoucnost lepší, dodává Jan Sikora.

Čtěte dál …

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení