5 tipů, jak si užít přicházející podzim s vaším chlupáčem

Teplé dny střídají ty chladnější, postupně se dny krátí a příroda ukazuje svoji přehlídku barev, to vše oznamuje příchod podzimu. Tento čas je potřeba i přizpůsobit péči o psa. Jak si ale užít toto období a neopomenout potřeby vašeho chlupáče poradíme v několika tipech.

  1. Pozor klíště

Chladnější počasí a deštivo občas vystřídá babí léto. Mnohdy se domníváme, že s koncem léta už není možné chytit klíště. Opak je pravdou. „Až do prvních mrazíků bychom na své mazlíčky, ale i na sebe měli v přírodě dávat pozor. Po příchodu domů nezapomeňte psa řádně prohlídnou,t a to i přesto, že nosí antiparazitický obojek či jste mu aplikovali pipetu,“ doporučuje Martin Pučálka, odborník na péči o psy a kočky ze společnosti Krmiva Pučálka. Klíště může prolézat srstí zvířete, a pak se může stát, že upadne někde doma.

  • Sportem k endorfinům

Neseďte doma a využijte čas, který můžete trávit venku se psem, než bude opět pod nulou. Vyrazte do přilehlého parku, na procházku k řece anebo na cvičiště, kde snadno oprášíte povely. Nezapomeňte s sebou vzít míče, létající talíř anebo jinou hračku, kterou má váš mazlíček nejraději. „Na procházku s sebou vezměte přetahovadlo, odpalovač míčků, pískající házedlo anebo klasický tenisák. Pes bude mít radost, a to je to důležité,“ doporučuje Pučálka. Dnes můžete vybírat z velkého množství hraček, spousta z nich je i dělaná na vodní hrátky. V tomto případě, ale dbejte, aby venku bylo teplo a pes neprochladnul či nenastydnul.

  • Línání a zase to línání

Přicházející podzim je pro mnohé chovatele psů a koček ve znamení chlupů. Najdete je všude a uklízet můžete donekonečna, jak ale tohle období přečkat? „Abyste se vyhli nadměrnému línání zvířete začněte u kvalitního krmiva, kromě toho v tomto období přidejte do krmiva losový olej anebo olej z tresčích jater. Chybu neuděláte, když začnete do krmiva přidávat třeba pivovarské kvasnice v té nejčistší podobě,“ doporučuje Pučálka. Kromě krmiva a doplňků stravy je také důležité psa i kočku pravidelně kartáčovat. Díky tomu zabráníte, že chlupy budou najednou úplně všude a z úklidu tak „nezešedivíte“.

  • Péče o srst

Srst a pokožku zvířete je potřeba pravidelně udržovat. Kromě kartáčování, kvalitního krmiva a doplňků stravy nezapomeňte na koupání a zastřihávání srsti dle plemena. V létě se pes vykoupal v řece či rybníce, poté by měla následovat koupel doma. „Pro koupel psa či kočky zvolte vhodnou kosmetiku. Vyhněte se, pokud možno té pro lidi a použijte přímo pro zvířata. Často se nemusí nic stát, někdy ale zvíře může mít alergii na některé složky kosmetiky z drogérie,“ upozorňuje Pučálka.

  • Příchod chladnějších dnů

S příchodem chladnějších dnů je potřeba přizpůsobit psovi několik věcí. Na základě pohybu upravte denní krmnou dávku. Pokud je pes venku v boudě, myslete že chladnější večery a noci mu může být zima, a tak nezapomeňte boudu zateplit. Na dlouhou procházku krátkosrsté plemeno vybavte svetříkem či pláštěnkou, pokud očekáváte vydatný déšť. V případě teploty okolo nuly zbytečně dobu venku neprodlužujte a zvolte raději teplo domova.

Čtěte dál …

Hledáte vhodné místo pro svatbu, oslavu, firemní event, nebo zasloužený odpočinek? Nový unikátní projekt The Old Yard Rychvald vás nezklame.

Hledáte vhodné místo pro svatbu, oslavu, firemní event, nebo zasloužený odpočinek? Zvolte takové, které má historii a ducha, ale zároveň nabízí maximální pohodlí a skvělé zázemí. To vše nabízí Zámek Rychvald, unikátně zrestaurované šlechtické sídlo nacházející se v...

pokračovat ve čtení