Ještě je čas na nezapomenutelné prázdninové dobrodružství! Na Stezce korunami stromů Krkonoše budou mít děti vstup zdarma.

S blížícím se koncem léta a novým školním rokem vyhlašuje Stezka korunami stromů v Krkonošském národním parku speciální akci pro rodiny. V týdnu věnovaném prázdninovým dobrodružstvím (od 28. srpna do 3. září) budou mít děti do 14 let vstup na Stezku zdarma. Pozvánka na cestu za nezapomenutelnými zážitky v srdci přírody přichází těsně před jejich návratem do školních lavic. Aby si poslední volné dny co nejvíce užily, láká je tým Stezky nejen na výstup korunami stromů, ale i na výlet po nedalekých přírodních krásách, respektive na den plný zážitků v okolí malebného městečka Janské Lázně.

Pokud se vydáte do „Jánek“ a budete tam chtít strávit celý den, začněte vyhlídkovou jízdou lanovkou na Černou horu. Čekají vás tam panoramatické výhledy na okolní krajinu. Případným frontám se vyhnete, když si jízdenky zakoupíte předem, a ještě ušetříte. Z Černé hory se pak můžete vydat směrem k Černohorskému rašeliništi, největšímu lesnímu rašeliništi v této oblasti. Podmanivé prostředí je domovem rozmanitých fascinujících tvorů, včetně majestátních jelenů.

Z Černé hory se pak můžete vydat cestou (Černohorskou silnicí) vedoucí ke Stezce korunami stromů. Na této trase objevíte nesčetné množství přírodních divů a přitom budete dýchat svěží horský vzduch. Stezka korunami stromů nabízí nejen vzdělávací, ale také kulinářské zážitky a její restaurace je tak ideálním místem pro posilnění před výstupem do korun stromů.

Pro rodiny, které si chtějí cestu aktivně zpestřit, nabízí místní SkiResort ČERNÁ HORA – PEC půjčení koloběžky, která dodá dobrodružství další rozměr vzrušení. Půjčit si je lze v Janských Lázních v budově lanovky, nebo na vrcholu Černé hory. Celý den pak můžete procestovat na nich. V půjčovně SkiResort Live můžete požádat také o zámek koloběžky, tak abyste ji měli v bezpečí a mohli zastavit třeba právě u Stezky korunami stromů.

„Těšíme se, že v posledním prázdninovém týdnu přivítáme rodiny v Krkonošském národním parku a na Stezce korunami stromů,“ řekl Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů Krkonoše. „Je to skvělá příležitost pro děti ponořit se do přírody, načerpat nové vědomosti a získat nezapomenutelné zážitky před začátkem školního roku.“

O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku. Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět, kde mohou využívat skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku.

Čtěte dál …

Václav Nekvapil vylovil Fejetony ze šuplíku

Fejetony ze šuplíku prezentují nový zvuk humoru jako připomínku české novinářské disciplíny, totiž mírně sarkastického humoru s přídavkem nadhledu a smíření. Humor, zábava a nevšední cestovatelské příběhy – to jsou hlavní ingredience nového audio CD, které vydává...

pokračovat ve čtení