Chystáte se na hory? Nezapomeňte na pořádnouv obuv.

Prodloužený víkend na svahu a jarní prázdniny na sněhu prostě k zimě patří. Nezapomeňte si ovšem přibalit pořádně teplé zimní boty. Pocit chladu od nohou umí totiž zimní radovánky rychle pokazit. Jaké kousky jsou na tuto příležitost nejvhodnější?

Nadčasové sněhule

Absolutně nepostradatelným zimním modelem obuvi na hory jsou klasické sněhule. V kolekci Deichmann najdete hned několik praktických kousků vypolstrovaných hřejivým kožíškem. Dopřejte svým nohám maximální pohodlí i teplo a užívejte si chvilky strávené na sněhu naplno!

Nepromokavá outdoorová obuv

Vhodnou alternativou ke sněhulím je zimní outdoorová obuv. Vsaďte na pevný model opatřený TEX membránou, která udržuje optimální prostředí pro chodidla i během zhoršených klimatických podmínek. Funkční vrstva membrány se nachází pod svrškem a snižuje pronikání vody do vnitřku obuvi. Póry v membráně jsou současně dostatečně velké na to, aby propustily ven tělesnou vlhkost z obuvi, díky čemuž je uvnitř boty příznivé klima. Pro správnou funkci membrány se doporučuje obuv pravidelně impregnovat a chránit ji před nečistotami.

Stylové válenky

Jaké zimní boty jsou podle vás nejpohodlnější? Za nás jsou to právě válenky! Bez podpatku, bez šněrování, zateplené příjemným hřejivým kožíškem. Jejich příznivci je považují především za ležérní městskou obuv. Je pravda, že textilní modely se na sáňkování příliš nehodí, ale na procházku lyžařským letoviskem jsou ideální. Stačí je jen správně naimpregnovat.

Více na www.deichmann.cz.

Čtěte dál …