Botanická zahrada v Troji ožije o víkendu Dýňovými hrátkami. Pokračuje výstava Tajuplný dýňový podzim.

V Botanické zahradě hl. m. Prahy se o víkendu 23. a 24. října konají Dýňové hrátky. Tato akce je součástí výstavy dýňových aranžmá Tajuplný dýňový podzim. Program Dýňových hrátek se v sobotu i v neděli koná od 13 do 16 hodin. Děti spolu s rodiči mohou z dýní a plodů podzimu vytvářet nejrůznější aranžmá, zvířátka a všelijaké příšerky. Fantazii se meze nekladou. Svá díla si návštěvníci mohou odnést. Až do 31. října si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu dýňových aranžmá, která je tematicky zaměřená na pohádkové postavy čarodějnic, duchů a strašidel a oslavy Halloweenu. V rámci výstavy jsou také k vidění gigantické dýně. Ta největší česká má rekordní hmotnost 175 kg. Program je připraven i na poslední říjnový den, který bude už tradičně věnován oslavám Halloweenu a lampionovému průvodu po setmění. 

Otevírací doba v říjnu:   Venkovní expozice a bistro Botanická na talíři: denně včetně svátků
9.00–19.00   Skleník Fata Morgana: út–ne
9.00–19.00   Vinotéka sv. Kláry po–pá 13.00–20.00 so–ne, svátky
11.00–20.00  

Botanickou zahradu v Praze-Troji už po čtrnácté zaplnily stovky dýní. Výstava Tajuplný dýňový podzim se setkala s velkým zájmem návštěvníků. „Tajuplná a strašidelná výstava dýní se i v letošním roce těší velkému zájmu. Minulý víkend, tedy bezprostředně po zahájení, si expozici přišlo prohlédnout na 8000 lidí. Velkým lákadlem je gigantická dýně s rekordní váhou 175 kilo. Rád bych pozval rodiny s dětmi na zábavnou akci plnou dýní a dýňového tvoření. Ta se už tuto sobotu a neděli. A 31. října se návštěvníci opět mohou těšit na oblíbený halloweenský lampionový průvod a opékání špekáčků,“ zve Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Dýňové hrátky pobaví malé i velké

O víkendu 23. a 24. října se návštěvníci trojské botanické zahrady mohou těšit na Dýňové hrátky. Ty se konají vždy od 13 do 16 hodin. Pro zájemce budou za drobný poplatek k dispozici dýně a také různé přírodniny, které se dají při tvoření využít. Děti spolu s rodiči mohou z dýní a plodů podzimu vytvářet nejrůznější aranžmá, zvířátka a všelijaké příšerky. Fantazii se meze nekladou. Svá díla si návštěvníci mohou odnést.

Od obrů po trpaslíky

V následujících dnech sice čekáme ochlazení, areál trojské botanické zahrady však právě v těchto dnech hýří pestrými podzimními barvami. Je tedy ten správný čas na návštěvu. Dýňová aranžmá najdou zájemci v části Horní zahrady, která se rozprostírá za vchodem od sídliště Bohnice. Hlavní část výstavy je umístěna v expozici Severoamerické prérie a Lesa. Návštěvníci zde najdou obrovské čarodějnické klobouky, čarodějnice, strašidla a duchy. Aranžmá jsou připravena tak, aby se u nich zájemci mohli vyfotografovat. Výstava představuje celou škálu druhů dýní různých velikostí, tvarů a barev. Obři jsou zastoupeni gigantickými dýněmi Atlantic Giant, které vypěstoval a botanické zahradě věnoval Jan Staněk z Horních Bludovic. Těmto dýním dominuje rekordní výpěstek – největší česká dýně s hmotností 175 kilogramů. K vidění jsou ale i trpaslíci – nejmenší okrasné dýně odrůdy Baby Boo, jejichž průměrná váha bývá okolo 100 gramů.

Halloween plný zábavy pro děti i dospělé

Výstavu dýní uzavřou v neděli 31. října oslavy Halloweenu. Ani letos nebude chybět strašidelná výzdoba, dekorování a dlabání dýní a opékání špekáčků, odpoledne zpestří i hudební vystoupení a děti si mohou vyzkoušet lukostřelbu. Program  začíná ve 13 hodin a v 18 hodin jej završí tradiční průvod areálem zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram, YouTube).

Novinky a další informace najdete také na www.botanicka.cz.

Čtěte dál …

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení

MEGA dětský kemp IV. v Putimově

Kam společně s dětmi o víkendu? Putimovští hasiči pořádají v sobotu 20. července na veliké louce pod koupalištěm už tradiční kemp pro rodiče s dětmi a se spaním pod vlastními stany. Celodenní program přináší ukázky sokolnictví (dravci), bublinovou show,...

pokračovat ve čtení

Léto s lehkostí aneb 4 tipy, jak se na dovolené neomezovat, pokud máte intoleranci na laktózu

Prázdninové cestování je v plném proudu. A k výletům neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Pokud se ovšem vy nebo vaše děti potýkáte s intolerancí na laktózu, mohou vás při letních cestách čekat nepříjemné potíže. Připravíte-li se ale dobře, můžete si i tak užít léto...

pokračovat ve čtení