5 tipů, jak se nenechat zaskočit na výletě. Co si zabalit do batohu?

Ať už letos plánujete výlet pod stan, výšlap do hor nebo se chystáte jenom na delší projížďku na kole, nikdy nepodceňte přípravu a výbavu. Letní počasí k výletům do přírody přímo vybízí, ale někdy umí být i zrádné a výlet dokáže nepříjemně zkomplikovat. Proto přicházíme s pěti tipy na věci, které stojí za to si zabalit do batohu, aby vás žádná situace nedostala do rozpaků.

Ochrana před sluncem

Ať už je pod mrakem nebo se pečete na přímém slunci, myslete na ochranu před slunečním zářením. Na delší výlety sáhněte po SPF faktoru 50, který vás ochrání na delší dobu. Přesto je potřeba se po dvou až třech hodinách namazat znovu, protože krém se potem smývá. Myslete na to obzvlášť přes poledne, kdy je UV index na nejvyšší úrovni.

Ochrana před deštěm

I když předpověď hlásí celý den bez deště a na obloze není ani mráček, letní počasí dokáže nepříjemně překvapit. A to i z minuty na minutu, kdy se spustí pořádný slejvák. Nenechte se zaskočit a mějte vždy ve svém batohu pláštěnku. Nic neváží, zabere minimum místa a ponechá vás v suchu.

Jídlo

Nenechte si výlet pokazit hladovými žaludky a zabalte si do batohu dostatek svačinek. A komu by se chtělo vařit po celodenním sportování, když za pár minut můžete mít hotové například polévky Carpathia. Mají plnou chuť a zasytí. Vyzkoušet můžete Francouzskou, Gulášovou nebo Slepičí. Vyrábí se na Slovensku z lokálních surovin.

Dostatek tekutin

Pitná voda by měla být povinnou výbavou na každý výlet. Lahev si berte i na ten nejkratší pochod. Průměrně by měl dospělý člověk denně vypít alespoň dva litry vody. Myslete ale na to, že při námaze a v horkém počasí, kdy se tělo potí, se potřeba tekutin zvyšuje.

Základní lékárnička

Jednoduchá základní lékárnička je další věcí, která moc neváží a nezabere příliš místa. Můžete si koupit buď kompletní lékárničku na cesty nebo si sami zabalit několik věcí, které se mohou hodit. Základem by měla být dezinfekce, náplasti na odřeniny nebo puchýře, obvaz s polštářkem, léky na bolest a nožík, který zastane hned několik rolí. Jeho důležitými prvky jsou pinzeta, která se může hodit na vytáhnutí klíštěte nebo třísky, a nůž na uříznutí náplasti či obvazu.

Čtěte dál …

Nedopalky patří pouze do koše, desetina kuřáků to stále neví. Každý sedmý kuřák e-cigaret nosí nedopalky s sebou a vyhazuje doma do koše, u kuřáků „klasických“ cigaret takové chování prakticky neexistuje.

Kolektivní systém NEVAJGLUJ a.s., který zajišťuje kolektivní plnění pro výrobce tabákových výrobků dle zákona o jednorázových plastech, zadal průzkum, ze kterého vyplynulo, že desetina dospělých kuřáků si stále myslí, že nevadí, když se nedopalky odhazují na zem nebo...

pokračovat ve čtení