Vsaďte na cestování autem: Přinese vám nejenom větší svobodu, ale i méně omezení

Pokud milujete cestování, určitě nejenom v létě přemýšlíte, jaký způsob je ten nejvhodnější! Zda koupit letenky, natankovat plnou nádrž nebo třeba stopovat! Vyrazit na cesty stopem je opravdu jen pro odvážné, a ne úplně vhodné, pokud cestujete ve větší skupině. Dovolená letadlem je možná rychlejší volbou, nedopřeje vám ovšem tolik svobody a flexibility! Proto si zabalte kufr a bez jakéhokoliv váhového omezení připravte auto a vyrážíme!

1. Neomezená svoboda

Jednoznačně největším benefitem cestování autem je absolutní svoboda a flexibilita! Můžete snadno zapomenout na termíny letů a jízdních řádů a pohodlně plánovat trasu podle svých představ. „Velká evropská města jsou dostupná v rámci několika hodin, pokud se navíc na sedadle řidiče vystřídáte, čeká vás opravdu pohodlná cesta,“ říká Monika Zídková z leasingové společnosti Arval. A právě auto na operák může být jedno z řešení, pokud svoje vlastní vozidlo nemáte. Podle Zídkové nemusíte platit nic dopředu a splácíte předem dohodnuté fixní měsíční splátky. Samozřejmostí je, že máte v ceně servis auta, pojištění, asistenci, STK či dálniční známku.

2. Čas si naplánujte podle sebe

Ze statistik cestovních kanceláří vyplývá, že kvůli inflaci a stoupajícím cenám Češi své dovolené stále více zkracují a tím se snaží co nejvíce ušetřit. Právě to může být nevýhoda, pokud jste odkázáni na konkrétní letecké společnosti, které vždy nemusí letět tak, jak vy potřebujete. Podle Radka Šafaříka z Invie začali lidé o dovolených uvažovat trochu jinak a místo jedenácti dnů jedou například pouze na týden. Díky cestování autem můžete dovolenou zkrátit přesně tak, jak potřebujete. 

3. Žádné vážení zavazadel

Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste jen tak tak zavřeli kufr a následně zjistili, že se nemůžete vejít do váhového limitu na letišti. Co teď? Vyhodit raději tričko nebo jeden pár bot? S autem můžete imaginární váhu zahodit a vzít si s sebou větší množství zavazadel, což především dámy ocení! S Sebou si tím pádem můžete zabalit například piknikový koš, sportovní vybavení nebo všechny oblíbené knihy.

4. „Neviditelné“ turistické atrakce

Často se stává, že za velkými turistickými atrakcemi se skrývají skvosty méně známé, ovšem stejně dechberoucí. S autem se jednoduše vydejte na méně frekventované cesty a objevte venkovská města, zapadlé pláže a přírodu bez turistů. Díky tomu se navíc můžete dostat ještě blíž místní kultuře. Objevte místní trhy, ochutnejte jejich speciality a zažijte tu pravou autenticitu, kterou byste v resortu hledali jen těžko!

5. Rozpočet pod palcem

Jednou z dalších mnoha výhod je rozhodně rozpočet! Můžete s ním na cestách kdykoliv kalkulovat a pokud utratíte na nějaké položce víc, než jste si mysleli, ušetříte na další – jako třeba na ubytování nebo na délce cesty. Tím, že budete mít automobil vždy “po ruce“, porozhlédněte se po něčem mimo centrum. Seženete určitě nejenom levnější ubytování, ale i restaurace budou za dostupnější ceny. Pokud chcete skutečně ušetřit, nezapomeňte na auto ledničku a svačinky na cesty!

Cestování autem je více než jenom přesun z místa na místo – čeká vás dobrodružství plné svobody a objevování! Nezávislost na veřejné dopravě nebo plánování podle svých finančních možností jsou jen některé z důvodů, proč stojí za to vydat se na cestu za volantem. My vám přejeme šťastnou cestu a co nejvíc zážitků.

Čtěte dál …

Cestovatelské tipy nejen pro knihomoly

Kniha na dovolené je klasika, bez níž si pobyt u moře, na horách nebo na chalupě už ani nedokážeme představit. Knihy ale mohou být i dobrým vodítkem, jak poznat zajímavá a netradiční místa. Chystáte se na cesty po Evropě? Tady je pár tipů nejen na nejkrásnější...

pokračovat ve čtení

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení

Je cílem vaší dovolené Itálie? Na co si dát pozor na dálnicích? Sami se musíte proaktivně hlásit a platit průjezd na speciálním webu. A také pozor, pokud máte řidičák méně než 3 roky. I na nemalé pokuty za žabky, pantofle či pořizování selfie

Aby byla vaše italská dovolená opravdu nezapomenutelná, je důležité před odjezdem myslet na několik klíčových věcí, jako je cestovní pojištění, povinná výbava, zelená karta a další doklady, které je třeba mít u sebe fyzicky. Rovněž je dobré se seznámit se systémem...

pokračovat ve čtení