Emirates převzala poslední super jumbo a zkompletovala tak svou flotilu 123 ikonických letounů A380

Letecká společnost Emirates převzala dodávku svého sto dvacátého třetího superjumba A380. Letoun je registrovaný jako A6-EVS a je posledním novým letadlem A380, který se připojí k flotile společnosti Emirates, ta tímto krokem dosahuje dalšího milníku v rámci svého 21letého závazku k tomuto ikonickému letadlu.

Emirates zachytila odlet svého sto dvacátého třetího letadla A380 do Dubaje na tomto videu.

Aerolinka převzetím nového letounu A380 uprostřed globální pandemie, která představuje bezprecedentní událost, signalizuje svůj optimismus ohledně oživení leteckého průmyslu a návratu poptávky po cestování.

Emirates jako první letecká společnost oznámila svoji objednávku letadla A380 na Farnborough Air Show v roce 2000, v té době se letadlo prodávalo ještě jako A3XX. Následovala objednávka dalších 15 těchto letounů na Air Show v Dubaji o rok později.

Závazek Emirates byl klíčový pro propojení předních evropských hráčů v oblasti letectví a kosmonautiky a jejich globálních dodavatelských řetězců, díky tomu byl vyvinut a uveden na trh největší dvoupatrový komerční letoun na světě s rozsáhlými vnitřními prostory.

„A380 je výjimečné letadlo, a to v mnoha ohledech. Emirates dalo příležitost předefinovat zážitek z cestování, efektivně reagovat na poptávku na letištích s omezenými sloty a stejně tak toto letadlo pomohlo růstu naší letecké sítě. A380 zůstane i nadále naší vlajkovou lodí, a také zásadním pilířem pro naše další plány. Rádi bychom poděkovali Airbusu a všem partnerům, kteří nám umožnili posouvat naše hranice a představit mnoho inovativních prvenství, a co je ještě důležitější, umožnili nám především nabídnout našim zákazníkům ten nejlepší produkt,“ řekl Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline.

„Letadlo A380 se dotklo životů mnoha cestujících, a to především tím, že nastavilo nové standardy v  létání a cestování. Jsem přesvědčený, že v tom bude pokračovat ještě další desetiletí společně s Emirates, která neustále pracuje na nových službách a produktech, jež umožňují cestujícím po celém světě, aby zažili jedinečný komfort A380,“ řekl Guillaume Faury, výkonný ředitel společnosti  Airbus. „Jménem Airbusu bych rád poděkoval Emirates Airline, největšímu provozovateli A380 na světě, za jejich neochvějnou důvěru a partnerství, a přeji jim mnoho dalších šťastných přistání,“ dodává Faury.

Nejnovější Airbus A380 nabídne cestujícím všechny oblíbené produkty a služby, na které jsou zvyklí, včetně soukromých apartmá a sprchový lázní ve First Class, palubního baru, nových kabin Premium Economy a nejnovějších palubních zábavních systémů, širokých obrazovek a bezkonkurenčního výběru programů.

V listopadu na Dubai Airshow 2021 společnost Emirates oznámila významný program modernizace, v rámci kterého bude 52 stávajících letadel A380 vybaveno Premium Economy produkty a dalšími vylepšeními, což podpoří závazek společnosti k tomu, aby služby letadla A380 zůstaly ty nejlepší dostupné ve vzduchu.

Čtěte dál …

Cestovatelské tipy nejen pro knihomoly

Kniha na dovolené je klasika, bez níž si pobyt u moře, na horách nebo na chalupě už ani nedokážeme představit. Knihy ale mohou být i dobrým vodítkem, jak poznat zajímavá a netradiční místa. Chystáte se na cesty po Evropě? Tady je pár tipů nejen na nejkrásnější...

pokračovat ve čtení

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení

Je cílem vaší dovolené Itálie? Na co si dát pozor na dálnicích? Sami se musíte proaktivně hlásit a platit průjezd na speciálním webu. A také pozor, pokud máte řidičák méně než 3 roky. I na nemalé pokuty za žabky, pantofle či pořizování selfie

Aby byla vaše italská dovolená opravdu nezapomenutelná, je důležité před odjezdem myslet na několik klíčových věcí, jako je cestovní pojištění, povinná výbava, zelená karta a další doklady, které je třeba mít u sebe fyzicky. Rovněž je dobré se seznámit se systémem...

pokračovat ve čtení