Balte chytře a lehce: Triky a tipy pro balení na dovolenou 

Cestování, Móda

Balení kufrů na dovolenou není oblíbenou činností, a to především pro milovníky módy. Omezení příručních zavazadel a nedostatek úložného prostoru u většiny druhů dopravy znamená, že si musíte chytře zorganizovat uložení toaletních potřeb, oblečení a obuvi.  To způsobuje spíše stres před cestou, než těšení se na cílovou destinaci. Poradíme vám, jak na to, aby se balení stalo bezstarostným a vy jste nemuseli přijít o stylové outfity. 

Sbalte si úhledně a chytře

Při přípravě jednotlivých kousků, které si s sebou na cestu chcete sbalit, je potřeba se důkladně věnovat nejen množství, ale také například materiálům. “Není nic horšího, než si na dovolené otevřít kufr a místo složených trendy kousků najít jen hromadu zmačkaného oblečení. Volte proto spíše lehké a nemačkavé materiály, a pokud přeci jen trváte na kousku, který nejspíš po cestě ze zavazadla vyndáte pokrčený, mám pro vás tip! Takový kus oblečení si dejte na ramínko a vemte si jej s sebou do koupelny, až se půjdete sprchovat. Pára v místnosti by měla vše napravit,” radí Mária Padová, módní expertka za Factcool.cz. Podprsenky, plavky a další choulostivé věci je užitečné zabalit do menších samostatných sáčků, aby se spony nebo jiné háčky nezamotaly anebo nevytvořily zbytečné dirky. Jakékoliv tekutiny by měly být také uloženy v samostatných sáčcích, aby se zabránilo úniku a poškození oblečení.

Naplánujte si oblečení

Místo toho, abyste jen bezmyšlenkovitě házeli oblečení do kufru a doufali, že se vám bude hodit, udělejte si před cestou jasný plán, které kousky si chcete na dovolenou vzít. Z nich si sestavte pár kombinovatelných outfitů. Důležité je zohlednit, jaká je cílová destinace a jaký máte plán na trávení volného času. “V případě, že budete dovolenou trávit aktivně například na horách, je zbytečné si balit módní šaty s balónovými rukávy a naopak, pokud jedete do resortu či do města, nemusíte s sebou mít funkční oblečení. Klíč k sestavení dovolenkového šatníku je jednoduchý. Vyberte si víceúčelové kousky, které lze nosit jak přes den, tak v noci,” dodává Padová. Hvězdnými kousky jsou v tomto případě například kalhoty se širokými nohavicemi či volné sukně, které jsou ideální pro chození po památkách, ale i na večerní drink. Žebrovaná tílka a topy, ty lehce spárujete s teniskami během dne a na večer přes sebe přehodíte třeba lehkou košili nebo svetřík

Zbytečně mnoho bot

Obuv zabírá v zavazadle spoustu místa. Abyste si sbalili chytře, řiďte se pravidlem – jeden pár bot na 3 outfity. Na cestu do cílové destinace si obujte tenisky, které jsou objemnější. Tím si zajistíte více místa pro večerní nebo jiné boty. Ideálně se vyhněte závratně vysokým podpatkům ve prospěch dalšího páru pantoflí, sandálů či balerín. Ty lze skvěle nakombinovat do outfitu s dlouhými kalhoty. 

TIP MÓDNÍ REDAKTORKY

Skvělou volbou, pokud se chystáte na dovolenou k moři či kamkoliv k vodě, jsou plážové přehozy, kimona a karfany. “Takový přehoz má hned několik výhod. Je skladný, takže si můžete dovolit sbalit více než jeden kus. Ráno si ho hodíte do plážové tašky a v průběhu dne vám poslouží, pokud si odskočíte od opalování na oběd do restaurace nebo na svačinu do hotelového lobby. V neposlední řadě si na něm můžete založit celý outfit,” říká módní expertka Mária Padová za Factcool.cz. Dávno neplatí, že jsou tyto plážové přehozy pouze kus nevzhledného oděvu z umělých materiálů. 

Široký výběr módních kousků nejen pro dámy naleznete na www.factcool.cz

Čtěte dál …

Hotel Sen hostil soutěžící 17. ročníku Miss & Mr. Look Bella 2022. Nechyběli porotci Felix Slováček, Kateřina Brožová nebo Marian Vojtko a další.

Protože se soustředění adeptů na titul celostátní soutěže Miss & Mr. Look Bella 2022 koná v proslulém Hotelu Sen v Senohrabech, uskutečnila se v jeho prostorech i zahajovací tisková konference. Té se kromě již zmíněných soutěžících účastnili i někteří porotci,...

pokračovat ve čtení